Wydział członkiem Hubu Innowacji Społecznych

Wydział Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach wchodzi w skład uruchomionego właśnie Hubu Innowacji Społecznych, który zrzesza organizacje, instytucje i przedsiębiorstwa zajmujące się tworzeniem i propagowaniem nowatorskich projektów na rzecz poprawy jakości życia społecznego.

Podczas konferencji zorganizowanej z okazji rozpoczęcia działalności HUB-u wystąpił prof. Mirosław Grewiński, który nakreślił perspektywę rozwoju innowacji społecznych w najbliższych latach. Rektor naszej Uczelni został również powołany na członka Rady Programowej nowo powstałego Hubu.

W trakcie konferencji przedstawiono ideę przedsięwzięcia. Celem Hubu jest wspólne opracowywanie, promowanie, a przede wszystkim wdrażanie innowacji społecznych. W czasie wydarzenia zostały zaprezentowane ich konkretne przykłady, adresowane m.in. do osób starszych (Asystent Głosowy Seniora), klientów ośrodków pomocy społecznej (aplikacja Nutrix) czy osób z niepełnosprawnością ruchową (kula rehabilitacyjna z aplikacją rejestrującą wykres nacisku i przechylenia kuli).

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z konferencji

 

KONTAKT

Wydział Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach
 
 ul. Katowicka 27

40-173 Katowice

 32 351 37 31