„Kontakty z mediami i relacje publiczne instytucji pomocy i integracji społecznej oraz rynku pracy” - zaproszenie na spotkanie

Wydział Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego zapraszają 9 czerwca na kolejne spotkanie z cyklu „Polityka społeczna i praca socjalna – jak to jest zrobione?”. Tym razem tematem spotkania będą: „Kontakty z mediami i relacje publiczne instytucji pomocy i integracji społecznej oraz rynku pracy”.

W dobie szybkiego rozwoju komunikacji, szybkiego rozprzestrzeniania się informacji – zwłaszcza w mediach społecznościowych – instytucje publiczne stają przed wyzwaniem jakim jest konieczność dostosowania się do oczekiwań społecznych w zakresie transparentności i przejrzystości zasad działania oraz odpowiedniego przygotowania się do współpracy z mediami, które te informacje upowszechniają. Niezwykle ważny staje się też wizerunek instytucji i jej miejsce w świadomości społecznej. Ocena skuteczności często jest wynikiem zarówno profesjonalizmu, jak również samego sposobu informowania o podjętych działaniach. Mamy nadzieję, że zaprezentowane wystąpienia pozwolą Państwu zapoznać się nie tylko z teoretycznymi ale przede wszystkim z praktycznymi aspektami tematu.

Dzięki uprzejmości Dyrektor Bożeny Borowiec spotkanie odbędzie się pod patronatem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego.

Spotkanie odbędzie się na Wydziale Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach przy ul. Katowickiej 27.

 

Program wydarzenia

10.30 – 11.00

Rejestracja uczestników

11.00 – 11.10

Otwarcie spotkania

11.10 – 11.30

PR jako funkcja zarządzania - dr Katarzyna Delikowska; WSP im. J. Korczaka

11.30 – 11.50

(Ko)media: O trudnej obecności instytucji w przestrzeni medialnej i społecznej – dr Michał Szyszka; WSP im. J. Korczaka

11.50 – 12.10

Przerwa kawowa

12.10 – 12.30

Jak komunikować się vs. jak nie komunikować się z mediami? - red. Wojciech Pacula, dziennikarz Polskiego Radia R.R. w Katowicach

12.30 – 12.50

Kontakty z mediami i wizerunek instytucji publicznej, szanse, zagrożenia – dyskusja moderowana

12.50 – 13.10

Podsumowanie

Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji do 6 czerwca 2017 r. poprzez wysłanie wypełnionej karty zgłoszenia na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Karta zgłoszeniowa

KONTAKT

Wydział Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach
 
 ul. Katowicka 27

40-173 Katowice

 32 351 37 31

  32 351 37 31