Wydział na Dniu Dziecka

Dnia 10 czerwca Wydział Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach zorganizował imprezę plenerową z okazji Dnia Dziecka. Jak co roku z inicjatywą zorganizowania tego przedsięwzięcia wyszli studenci. Aktywny udział w imprezie wzięli również pracownicy naukowo-dydaktyczni i władze Wydziału. Znaczącym partnerem był Wydział Ruchu Drogowego Policji Miejskiej w Katowicach.

Dzieci miały duży wybór atrakcji, z których mogły bezpłatnie korzystać. Były cieszące się dużym zainteresowaniem dwie zjeżdżalnie dmuchane w kształcie zamków, radiowóz, do którego dzieci mogły swobodnie wchodzić i bawić się wewnątrz, wata cukrowa, napoje, ciastka, lizaki, cukierki oraz gadżety z emblematami Uczelni. Dodatkowo studenci zorganizowali punkt artystycznego malowania twarzy, który odwiedziły niemal wszystkie dzieci, a także wiele konkursów i zabaw zakończonych wręczaniem atrakcyjnych nagród rzeczowych. Nie zabrakło też zabaw muzyczno-ruchowych proponowanych przez studentów naszego Wydziału.

Policja zorganizowała pogadanki edukacyjne na temat bezpiecznego zachowania na ulicy, przejściach dla pieszych, przystankach komunikacji miejskiej, parkingach oraz właściwego odczytywania sygnałów alarmowych samochodów policyjnych. Jedną z największych atrakcji była możliwość obejrzenia wozu policyjnego od wewnątrz.

Sądząc po rozpromienionych twarzach dzieci, zaangażowanych w konkursy, zabawy artystyczne i ruchowe, a także prośbach rodziców o przedłużenie czasu trwania imprezy oraz zorganizowanie jej za rok, Dzień Dziecka był bardzo udanym wydarzeniem.

KONTAKT

Wydział Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach
 
 ul. Katowicka 27

40-173 Katowice

 32 351 37 31

  32 351 37 31